Projektowanie nawadniania

projektowanie nawadnianiaOdpowiednio przemyślany zaprojektowany i zainstalowany system nawadniania, umożliwia prawidłowy rozwój roślin i trawnika w Państwa ogrodzie. Projektowanie nawadniania ma w tej kwestii kluczowe znaczenie.

Podstawowe korzyści wnikające z instalacji systemu nawadniania:

Oszczędność czasu – automatyczne nawadnianie ogrodu jest wygodne. Właściwie zaprogramowanie, zwalnia Cię z obowiązku podlewania roślin ręcznie, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię. Nie musisz już także przejmować się rozwijaniem długich węży oraz przestawianiem i regulacją zraszaczy.

Skuteczność podlewania – automatyczne systemy nawadniania są ekologiczne zużywają mniej wody. Ilość wody zużywanej do podlewania jest dobrana właściwie, by dobrze odżywić rośliny i trawnik w twoim ogrodzie, co pozytywnie wpływa na ich wzrost i wygląd.

Oszczędność pieniędzy – automatyczny system nawadniający jest ekonomiczny. Nawadnianie umożliwia kontrolę ilości zużywanej wody i podlewania w okresach najmniejszego nasłonecznienia, co ogranicza odparowanie wody i zapewnia największą wchłanialność w glebę.

Projektowanie nawadniania

Do wykonania projektu nawadniania niezbędny jest plan ogrodu z naniesionymi budynkami, ścieżkami oraz roślinnością. Kolejną niezbędną informacją jest wydajność źródła wody w litrach na minutę (l/min) lub litrach na godzinę (l/h). Poniżej przedstawiamy prosty sposób na zbadanie wydajności źródła wody.

Pomiar wydajności źródła wody za pomocą naczynia o znanej objętości:
Jednostką przepływu jest metr sześcienny na godzinę (m3/h). W celu określenia przepływu należy napełnić np. dziesięciolitrowe wiadro wodą ze źródła położonego najbliżej wodomierza i zmierzyć czas napełniania wiadra (wyrażony w sekundach).

Po otrzymaniu powyższych informacji dotyczących ogrodu oraz wydajności źródła wody. A także poznaniu oczekiwań co do systemu nawadniającego tj. czy ma obejmować cały ogród, tylko rabaty, lub tylko trawnik będziemy w stanie wykonać projekt instalacji nawadniającej.

Projekt nawadniania za 1 zł !

Jeżeli zdecydują się Państwo na wykonanie systemu nawadniającego w całości przez naszą firmę projekt systemu nawadniającego oraz zestawienie materiałów otrzymają Państwo za 1 zł!

Również jeżeli chcieliby Państwo samodzielnie wykonać system nawadniający, a w naszej firmie zakupić tylko materiały projekt instalacji oraz zestawienie potrzebnych materiałów zafakturujemy tylko za 1 zł!

Zapytaj o projekt już dziś!